حمام‌های تاریخی استانبول کدامند؟

حمام های تاریخی استانبول که توریست‌ها می‌توانند ساعت ها از برنامه‌های سنتی آن استفاده کنند؛ کدامند؟ آیا یک حمام می‌تواند جاذبه گردشگری محسوب شود؟ اگر بگوییم استانبول شهر حمام‌های تاریخی و دیدنی است حرف گزافی نگفته‌ایم. اینجا بیش از 10 حمام سنتی (حمام ترکی) وجود دارد که هرکدام داستانی دارد و تاریخچه‌ای. معماری این حمام‌ها (حمام ترکی) هم بسیار دیدنی است. مثلا گنبد آنها و راهروهای داخلی‌شان. سالن مشت و مال تا... اما چطور جذاب‌ترین حمام‌های تاریخی استانبول را ببینیم؟ از این حمام‌ها دیدن کنید و لذت ببرید. حتی می‌توانید سبک خاصی از حمام کردن را تجربه کنید.

شماره یک: حمام تاریخی خرم سلطان

داستان این حمام استانبول از قرن 16 اُم میلادی آغاز می شود؛ جایی که عشقی آتشین میان یکی از سلاطین قدرتمند عثمانی و یکی از اسرای جنگی‌اش شکل می‌گیرد؛ اما واقعا چه ارتباطی می‌تواند بین عشق سلطان بزرگ عثمانی با حمام های استانبول باشد؟! رِکسُلانا دستگیر می‌شود و همراه دیگر اسرا به کاخ سلطان می آید. آن زمان اکثر اسرای زن را در حرمسرای خود نگه می‌داشتند. پس از چند بار بازدید سلطان از زنان حرمسرا، رکسلانا که حالا مسلمان شده و نامش خرم شده بود، نظر سلطان را جلب می‌کند. سلطان سلیمان در طول حیات خود دستور ساخت چندین بنای بسیار زیبا را برای خرم سلطان صادر کرد که یکی از آنها حمام زیبای خرم سلطان در استانبول است. مانند بسیاری از آثار تاریخی ترکیه، این حمام را نیز معمار سینان می‌سازد.

تا سال 1910 این حمام یکی از حمام‌های استانبول و فعال بود، اما بعد از آن ...

برای خواندن ادامه مطلب و آشنایی با حمام تاریخی و داستان‌های جذاب ساخت آنها در استانبول کلیک کنید:حمام های تاریخی استانبول کدامند؟


/ 0 نظر / 195 بازدید